Vyzkoušeli jsme carsharing Anytime

Koupit si auto nebo si jej půjčovat? Na venkově je auto často doslova nutností, ve městně, zvláště pokud nemáte garáž nebo parkovací stání, může být komplikací. Parkování, pojištění, údržba, výměna pneumatik a samozřejmě pořizovací náklady - to vše musíte zvážit, pokud se chystáte investovat do plechového miláčka. Nebo si ho půjčovat? Toto dilema si musí rozhodnout každý sám, my vás dnes chceme seznámi s tím, jak taková výpůjčka probíhá. Pro náš test jsme zvolili Carsharing Anytime, který měl v našem okolí nejvíc vozidel.

Aplikace a registrace
Většina z nás má telefon plný apek, takže už nás nemá co překvapit. Mail, jméno, heslo. Vyfotit doklady, konkrétně řidičský a občanský průkaz. Zajímavostí je vyfotit se s dokladem před obličejem. Systém to vcelku důsledně kontroluje, takže jsme potřebovali dva pokusy. Pak už stačí přidat platební kartu a počkat na potvrzení registrace. Za pár minut je hotovo. Žádné chytáky a nic, co by vás mohlo zaskočit.

Vypůjčení auta
V aplikaci vidíte, kde jsou auta zaparkovaná, můžete se podívat i na stav nádrže. Ihned vidíte i cena za minutu a kilometr, případně můžete vybírat z nadefinovaných balíčků. Vidíte i vzhled auta. Pokud nechcete vůz polepený reklamou, můžete mít neoznačený. Vyberete si požadovaný model, potvrdíte rezervaci a máte 20 minut na cestu k vozu. Před odemknutím vás čeká poslední nezbytná věc- v aplikaci musíte auto ze všech čtyř stran nafotit, samozřejmě pro případ prokázání případného poškození. V našem případě mělo auto skoro plnou nádrž, bylo až na všudypřítomný pyl čisté a až na malý škrábanec nepoškozené. Odemknutím přes apku potvrdíte převzetí vozu a hurá do světa. Anytime využívá Toyoty, všechny auta jsou s automatickou převodovnou, takže ideální i pro začátečníky. Pokud by se vaše cesty protáhly, v autě se karta CCS, která vám umožní dotankování.

Závěrem...
Carsharing je bezpochyby jednou z budoucností městnské mobility. Auta jsou doslova na každém roku, jsou zánovní, v dobrém stavu a pro uživatele bez starostí. Zároveň služba nabízí možnost vyzkoušet různé modely Toyoty. Ceny jsou nastavené podle toho, na jak dlouho auto máte, ale začínají od 2,99 Kč za minutu a 6,99 Kč za km. Při našem testu jsme objevili jedinou komplikaci. Infotainment byl v azbuce a najít nastavení češtiny nebylo zrovna snadné. Jinak službu hodnotíme velice pozitivně.