Unikátní Festival mobility Toyota & Lexus navštívilo přes 1000 zájemců

Více než 1000 hostů navštívilo v minulém týdnu unikátní Festival mobility Toyota & Lexus v Hradci Králové. Celkem absolvovali přes 1000 testovacích jízd a mohli si vyzkoušet nebo prohlédnout přes 200 vozů. Na akci se vystřídalo také více než 60 motoristických novinářů. „Ukázali jsme kompletní flotilu vozů Toyota a Lexus v rozsahu, který nemá v tuzemsku obdoby. Návštěvníci akce, kterých přijelo opravdu hodně, ocenili nejen to, že si mohli projet veškeré naše modely, ale úspěch měl i bohatý doprovodný program nebo řada tematických stanovišť," říká generální ředitel Toyota a Lexus Martin Peleška.

Návštěvníci Festivalu mobility si mohli vyzkoušet kompletní modelovou řadu Toyoty i Lexus v běžném provozu, a navíc vozy 4x4 na terénní trati. K vidění a vyzkoušení byl i zcela nový Lexus LBX a v exkluzivní předpremiéře a vůbec poprvé v ČR se představila nová generace Toyota Camry a nová Toyota Proace Max. Otestovat si bylo možné také novou generaci Toyoty C-HR nebo v národní premiéře modernizované Toyota Proace a Toyota Proace City. Součástí akce byla i bohatá expozice přestaveb užitkových vozidel a konverzí certifikovaných značkou Toyota a přehlídka příslušenství Toyota a Lexus. Na stánku Kinto One pak bylo možné získat přehled o chytrém financování pro velké firmy i drobné živnostníky.

„Myslím, že se nám podařilo návštěvníky přesvědčit, že u značek Toyota a Lexus si vybere každý přesně takové řešení, které nejvíce odpovídá jeho potřebám, používání auta a preferencím, ať už jde o benzin, hybrid, plug-in hybrid, elektromobil, nebo pohon vodíkovými palivovými články," dodává Martin Peleška. V rámci doprovodného programu se návštěvníci vedle dakarského svezení mohli seznámit s exkluzivním závodním speciálem GR Yaris Rally 2 a kompletní přehlídkou sportovních vozidel řady Toyota GR. V koutku Toyota Gazoo Racing pak měli možnost absolvovat jízdu na čas v závodních simulátorech nebo zavítat do samostatné expozice historických vozidel Toyota a Lexus.