Hořické muzeum láká fandy motocyklů na výstavu „60 let na jednom okruhu"

Hořice nejsou jen domovem legendárních trubiček. Město se může pochlubit několika budovami muzeí a galerií. Fandy motocyklů určitě zaujme Muzeum Czech Road Racing, které připomíná místní závod 300 zatáček. Závod je znám i pod jménem tragicky zesnulého českého jezdce Gustava Havla, který ve své době patřil ke světové špičce. Zajímavou výstavu můžete navštívit až do 14.9.

„Hořické Muzeum Czech Road Racing se letos již počtvrté otevře pro návštěvníky a příznivce silničních motocyklových závodů. Letošní expozice má motto „60 let na jednom okruhu" na připomínku výročí konání prvního poválečného ročníku závodu 300 zatáček. K tomuto výročí uvidí návštěvníci řadu neznámých fotografií, závodní motocykly z této doby, bude se promítat i dokumentární film z tohoto závodu,“ uvádí Michaela Bělinová z Městského informačního centra.

Tradiční bude expozice zachycující vývoj hořických závodů, v Síni legend budou ke stávajícím expozicím jezdců (Staša, Havrda, Vitvar, Holán, Mrázek, Pearson a další) přibudou motocykly, poháry a věnce dalších jezdců našich i zahraničních, kteří se výrazně prosadili na hořickém okruhu. Ve všech výstavních prostorách budou vystaveny zajímavé závodní motocykly, kombinézy a přilby jezdců, a také další zajímavé exponáty,“ dodává Michaela Bělinová.

Výstava trvá až do 12. září,  otevřeno je od pátku do neděle v čase 10,00 - 17,00 hodin, v srpnu navíc ještě čtvrtek se stejnou otevírací dobou. Vstupné je 50 Kč pro dospělé návštěvníky, děti a senioři zaplatí 30 Kč.

Tím však nabídka výstav v Hořicích nekončí, doporučujeme navštívit také expozici „Za drahými kameny do pravěku“, na které je k vidění napříkla pěstní klín vyrobený z rudého jaspisu, jehož stáří je odhadováno na více než 300 000 let. Nádherné polodrahokamy jsou v muzeu již k vidění a budou zde až do 29. srpna.
Návštěvníci mohou zhlédnout průřez všemi obdobími pravěku od doby starého paleolitu, kdy člověk začal používat štípané kamenné nástroje, až po mladší dobu železnou, která je na výstavě zastoupena kamennými šperky keltských žen. Na tuto výstavu pak naváže od září výstava malíře Vladimíra Houdka
s názvem ECHO.

Milovníci umění mohou v Galerii plastik výstavu Jakuba Janovského s názvem Hodinu na houpačce, případně Hořice nabízejí i přehlídka současného výtvarného umění v exteriérech města.