ŠKODA AUTO je znovu generálním partnerem charitativního projektu TERIBEAR

ŠKODA AUTO se již posedmé jako generální partner zapojuje do charitativního běhu TERIBEAR, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Tento rok se pod heslem Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem – powered by ŠKODA AUTO mohou vedle chodců a běžců přihlásit také cyklisté a našlapanými kilometry přispět na dobrou věc. Výtěžek ve výši 10 000 000 Kč je určen na pomoc ohroženým dětem a rodinám. Peníze slouží k návratu dětí z dětských domovů do rodinného prostředí, k podpoře biologických rodin ohrožených dětí nebo jako příspěvek pro matky v nouzi. Pomoc znevýhodněným dětem a motivace k zdravému životnímu stylu se řadí mezi priority společenské odpovědnosti automobilky ŠKODA AUTO.

Charitativní běh TERIBEAR má dlouhou tradici, letos se koná již posedmé. Novinkou letošního ročníku je zařazení jízdy na kole či elektrokole po bok běhu a chůze. Svou oblíbenou sportovní aktivitu si tak vybere širší okruh účastníků a díky on-line vyhodnocení se mohou zapojit zájemci nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Ojedinělý je princip akce: sponzoři přispívají na transparentní účet podle dosažených výkonů. Za každý jeden kilometr absolvovaný chůzí či během nebo za každých pět kilometrů na kole věnují partneři 20 Kč na konkrétní příběh pomoci. Všechny sportovní úspěchy se zaznamenávají do společné výsledkové listiny. Všichni sportovci mají díky tomu motivaci dosáhnout co nejlepších výsledků nejen kvůli svému zdraví, ale i jako pomoc dětem.

Zatímco loňský ročník proběhl pouze virtuálně, letos se vrací alespoň jednodenní happening na pražské Letné. Dosažené výkony se však i letos zaznamenávají výhradně prostřednictvím aplikace STRAVA. Každý účastník si tedy může zvolit nejen disciplínu, ale také si vybrat svoji oblíbenou trať. Soutěží se v několika kategoriích. Individuální sportovci se přihlašují podle pohlaví, existuje i samostatná soutěž pro děti do 15 let. Zapojit se ale mohou taktéž skupiny – například rodina nebo firemní tým.