Přijíždí Range Rover páté generace

Range Rover je originální luxusní SUV, které inspiruje již padesát let. Tento model kombinuje pohodlí a klid s nepřekonatelnými schopnostmi. Nynější model představuje dosud nejatraktivnější generaci tohoto modelu, ve které se snoubí modernost, estetický půvab, technologická vyspělost a dokonalá konektivita. Nový Range Rover je doma v jakémkoliv prostředí, a to díky řadě mild-hybridních a plug-in hybridních motorů, které v roce 2024 doplní čistě elektrický Range Rover, a možnosti volby mezi čtyř, pěti nebo sedmimístnou konfigurací interiéru v kombinaci s nabídkou karoserií se standardním a prodlouženým rozvorem náprav. „Nový Range Rover je vynikající ukázkou naší vize stavět nejatraktivnější luxusní automobily na světě určené těm nejnáročnějším zákazníkům. Nastupující generace píše novou kapitolu unikátního příběhu o průkopnických inovacích, který je pro Range Rover charakteristický už více než 50 let,“ řekl Thierry Bolloré, Chief Executive Officer, Jaguar Land Rover.

Modulární platforma MLA-Flex (Modular Longitudinal Architecture) automobilky Land Rover tvoří v každém ohledu základ tohoto luxusní SUV, ať už jde o nepřekonatelné schopnosti, agilní jízdní vlastnosti nebo bezchybné zpracování. Range Rover přináší zcela novou úroveň kvality díky kombinaci nejmodernějších inženýrských postupů, nové úrovně virtuálního vývoje a náročného vývojového programu automobilky Land Rover. Dvojice inovativních plug-in hybridních pohonných jednotek (PHEV) s prodlouženým dojezdem přináší normovanou produkci emisí CO 2 pod hranicí 30 g/km a čistě elektrický dojezd až 100 km. V reálném provozu to znamená možnost využívat elektrický pohon na trase dlouhé až 80 km, což typickým majitelům modelu Range Rover umožňuje pokrýt až 75 procent jejich cest pouze s využitím elektrické energie.

Nové luxusní SUV je dostupné ve výbavách SE, HSE a Autobiography. Provedení First Edition bude k dostání v průběhu prvního roku výroby, přičemž vychází z úrovně Autobiography a navíc obsahuje některé unikátní prvky výbavy. First Edition je kromě pěti odstínů barvy karoserie dostupná exkluzivně také v barvě Sunset Gold Satin. K dispozici je standardní rozvor náprav (SWB) i prodloužený rozvor (LWB) v kombinaci s pětimístným uspořádáním interiéru. Range Rover LWB je ale dostupný také s třetí řadou sedadel přinášející maximální komfort až pro sedm dospělých osob. Nový Range Rover SV je výjimečnou interpretací luxusu a možností v oblasti personalizace poskytovanou experty z divize Special Vehilce Operations. Provedení SV je dostupné jak ve variantě SWB, tak s prodlouženým rozvorem náprav (LWB). K dispozici jsou také dva nové designové motivy SV Serenity a SV Interpid, stejně jakou čtyřmístná konfigurace interiéru SV Signature Suite.

Nový Range Rover je již možné objednat. Základní cena na českém trhu startuje od 3 072 658 Kč.